مطالب غیراختصاصی اجتماعی

بایدن در پیام تبریک به نتانیاهو: از ادعای ترویج صلح امیدوارکننده در خاورمیانه تا رسیدگی به تهدیدات ایران

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که آمریکا برای ارتقای منطقه خاورمیانه تلاش می کند که به طور فزاینده ای یکپارچه، مرفه و امن شود که همه مردم ساکن در این منطقه از آن نفع ببرند. بایدن همچنین ادعا کرد از ابتدای آغاز به کار دولتش با شرکای خود برای ترویج صلح امیدوارکننده در منطقه از جمله میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها، تلاش کرده است.

تصویر بایدن در پیام تب

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در پیامی انتصاب بنیامین نتانیاهو به سمت نخست‌وزیری اسرائیل  را تبریک گفت و ادعای ضد ایرانی خود را در هراس از نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه تکرار کرد.


کاخ سفید عصر پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در پیامی به نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی گفت: من مشتاقانه در انتظار همکاری با بنایمین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هستم.


بایدن ادعا کرد: وی یک دوست چندین ساله من است و ما به طور مشترک به چالش ها و فرصت های پیش روی اسرائیل و منطقه خاورمیانه، از جمله تهدیدات ایران، رسیدگی خواهیم کرد.


رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که آمریکا برای ارتقای منطقه خاورمیانه تلاش می کند که به طور فزاینده ای یکپارچه، مرفه و امن شود که همه مردم ساکن در این منطقه از آن نفع ببرند.


بایدن همچنین ادعا کرد از ابتدای آغاز به کار دولتش با شرکای خود برای ترویج صلح امیدوارکننده در منطقه از جمله میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها، تلاش کرده است.


رئیس جمهور آمریکا همچنین مدعی شد که قصد داریم این تلاش مهم را با نتانیاهو ادامه دهیم و آمریکا به حمایت از راهکار دو دولتی و مخالفت با سیاست هایی که این راهکار را به خطر می اندازد یا با منافع و ارزش های متقابل واشنگتن – تل آویو در تضاد است، ادامه خواهد داد.


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی ، مهمترین ماموریت کابینه خود را " جلوگیری از نابودی اسرائیل توسط ایران اعلام و مدعی شد رژیم متبوعش برای خنثی کردن تلاش‌های تهران برای دستیابی به سلاح هسته‌ ای" تلاش خواهد کرد.


به گزارش پایگاه خبری الخلیج الجدید ، وی طی سخنانی در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) افزود: ما برای گسترش توافقنامه ابراهیم با کشورهای عربی و پایان دادن به منازعه اعراب و اسرائیل تلاش خواهیم کرد.


جلسه امروز کنست به خاطر اعتراض مخالفان نتانیاهو با تشنج و تنش همراه بود.


پارلمان رژیم صهیونیستی ( کنست) روز پنجشنبه در جریان رای اعتماد به کابینه معرفی شده بنیامین نتانیاهو به عنوان نخست وزیر مکلف دچار تنش و تشنج شد.


به گزارش منابع خبری در فلسطین اشغالی از جمله شبکه الجزیره، نمایندگان مخالف نتانیاهو با قطع سخنرانی وی نسبت به کابینه پیشنهادی انتقاد کردند.


همزمان با تنش در کنست رژیم صهیونیستی صدها نفر از صهیونیست های معترض نیز در خارج از کنست به معرفی کابینه نتانیاهو اعتراض کردند.


انتخاب برخی از صهیونیست های تندرو و راست افراطی از سوی وی موجب شده است تا بسیاری نسبت به سیاست های این رژیم در آینده ابراز نگرانی کنند.


گزارش ها حاکیست که شماری از نمایندگان کنست علیه نتانیاهو شعار داده اند.

منبع خبر : سایت انتخاب

اشتراک گذاری

وبسایت اصل 59

“نیچه” «دلاورترین کسان هم کمتر دلِ آن چیزی را دارد که به راستی می‌داند.» بیشتر بخوانید

مطالب دیگر: